Przejdź do treści strony

kobiety dla kobiet

O PROJEKCIE:

Projekt “Kobiety dla Kobiet” kierujemy do wszystkich mieszkanek powiatu wałbrzyskiego niezależnie od wieku, zainteresowanych rozwojem własnych kompetencji w dziedzinie nowych technologii. Zaczynamy od zupełnych podstaw, więc nie musisz mieć żadnego przygotowania w danym temacie.

W naszym społeczeństwie wciąż pokutują stereotypy o “męskich” i “kobiecych” zawodach i ścieżkach kariery. Dostrzegamy potrzebę inspirowania nowymi możliwościami na rynku pracy: Wszystkie prowadzące w naszym projekcie to kobiety, Wykonują zawody z branży IT, projektowania czy marketingu. Nie obce im doświadczenie w pracy zdalnej, prowadzeniu własnej firmy, szukaniu zatrudnienia. Często wielu rzeczy, z których korzystają w życiu zawodowym nauczyły się same. Teraz chcą podzielić się tą wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Wszystkie warsztaty odbywają się w Makerspace Pralnia w Sokołowsku, przy ulicy Parkowej 2.

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji Orange.


ZAPISY:


Wszystkie warsztaty w ramach projektu są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona, a na każdy warsztat obowiązują osobne zapisy. Możesz się zgłosić wysyłając e-mail na adres: kontakt@filtrator.org w treści wpisując datę i nazwę warsztatu oraz imię i nazwisko. Decyduje kolejność zgłoszeń.WARSZTATY:

 

Fotografia cyfrowa

14/10/2017 godz. 12:00

Umiejętność obsługi aparatu, dobrego komponowania zdjęć, dokumentowania wydarzeń czy przesyłania dużych plików - to teraz niezbędny i bardzo pomocny zestaw w pracy czy nawet w codziennym życiu. Warsztat łączący teorię z praktyką pozwoli uczestniczkom zrozumieć mechanizmy pracy ze zdjęciami. Jeśli jesteś nauczycielką, animatorką, prowadzisz swój własny biznes - na pewno wykorzystasz tę umiejętność w swoim codziennym życiu zawodowym.

Prowadząca: Paulina Galanciak

____________________________________

Adobe Photoshop

21/10/2017 godz. 12:00

Jak sprawić żeby nasze zdjęcia wyglądały lepiej? Do czego służą maski, warstwy i krzywe? Czy wygląd strony internetowej można zaprojektować samemu od początku do końca? Podczas warsztatów poznamy podstawy obsługi najpopularniejszego programu do tworzenia i obróbki grafiki. Nie musisz mieć żadnego przygotowania. Otrzymasz od nas solidne podstawy i wskazówki jak sama możesz ćwiczyć.

Prowadząca: Marta Januszewska

____________________________________

Grafika użytkowa

11/11/2017 godz. 12:00

W grafice użytkowej korzystanie z kolorów, wzorów, zdjęć, kształtów i liternictwa służy atrakcyjnemu przekazywaniu informacji - niezależnie od tego, czy chcemy zaprosić na ślub czy wypromować nasz biznes. Podstawy obsługi programów graficznych, wiedza o używaniu kolorów, krojów pisma czy przygotowaniu projektów do druku  ułatwiają pracę i codzienne życie. Jeśli zastanawiasz się jak samodzielnie zrobić plakat, ulotkę czy atrakcyjnego posta, powinnaś się do nas zgłosić.

Prowadząca: Aleksandra Błędowska

____________________________________

UX

18/11/2017 godz. 12:00

W dzisiejszym świecie, produkty (niezależnie od tego, czy jest to oprogramowanie, sklep internetowy czy nowoczesna pralka) powinny być atrakcyjne, funkcjonalne, ergonomiczne i użyteczne, a korzystanie z nich powinno być łatwe i sprawiać przyjemność. Specjaliści od projektowania interakcji (user experience, UX - ang. doświadczenie użytkownika) pracują na styku człowieka i systemów -  testując i zbierając informacje - dążą do tworzenia takich produktów czy projektów, które będą wywoływać pozytywne doświadczenia u użytkowników.  Podczas warsztatów poznasz całkowite podstawy UX, nie musisz mieć żadnego przygotowania. Jesteś ciekawa i otwarta na poznawanie nowych zawodów? Ten warsztat jest dla Ciebie!

Prowadząca: Aleksandra Rzewuska

____________________________________

Social media

9/12/2017 godz. 12:00

Media społecznościowe wymagają odpowiedniego podejścia do odbiorców (innego niż w tradycyjnych mediach - prasie, radiu czy telewizji). Umiejętne z nich korzystanie, to takie tworzenie postów i innych treści, aby spełniały wcześniej zaplanowany cel, przyciągały kolejnych fanów, a nawet przynosiły zyski. Jeśli chcesz lepiej odnajdywać się w świecie lajków, tweetów i komentarzy, poznać aktualne trendy - ten warsztat będzie dobrym początkiem. Jeśli prowadzisz swój biznes nie możesz zlekceważyć swojej widoczności w sieci. Poznaj triki, które ułatwią ci to zadanie.

Prowadząca: Karolina Tomasik (fb/karolizdaniem)

____________________________________

Marketing i e-commerce

termin: (więcej informacji wkrótce)

Prowadząc własną działalność w dzisiejszych czasach nie sposób negować istnienia internetu. Współczesny klient może potraktować firmę, której nie znajdzie w sieci, jakby nie istniała. W dobie rosnącej konkurencji bardzo ważna staje się umiejętność wyróżnienia się w tłumie - stworzenie atrakcyjnej oferty, sprawna komunikacja z klientami, wykorzystanie mediów społecznościowych, mechanizmów sprzedaży on-line. Podstawowa wiedza jak poruszać się w tym świecie pomaga zwiększyć przychody, a nierzadko po prostu ułatwia pracę.

____________________________________

HTML/CSS

termin: (więcej informacji wkrótce)

Nie masz doświadczenia w programowaniu, ale zastanawiasz się czy to coś dla Ciebie? Projektowanie stron internetowych zaczyna się od nauki HTML i CSS. Na tym kursie dowiesz się co kryje się pod tymi obco brzmiącymi nazwami i wspólnie stworzymy od podstaw nowoczesną, responsywną stronę internetową. Umiejętność samodzielnego stworzenia strony internetowej może znacząco pomóc Ci w rozwoju własnego biznesu lub być początkiem zupełnie nowej kariery.

____________________________________

WordPress

termin: (więcej informacji wkrótce)

Jeśli kiedykolwiek pomyślałaś o stworzeniu własnej strony, ale zabrakło Ci motywacji możesz przemyśleć to jeszcze raz. Na warsztatach z podstaw WordPressa nauczysz się m.in. jak wprowadzać treści, jaki wybrać szablon i jak modyfikować jego wygląd czy do czego służą wtyczki. Projektowanie stron od podstaw na dobry początek.

____________________________________

Tester Aplikacji

termin: (więcej informacji wkrótce)

Praca testera polega na codziennym styku z technologią - sprawdzając działanie stron internetowych, aplikacji i systemów na różnych urządzeniach. Jako, że nie ma produktów bez wad praca testera prawie zawsze wiąże się ze znajdowaniem błędów i dochodzeniem, w jakich sytuacjach się pojawiły. Cenną zaletą tej profesji jest możliwość wykonywania jej zdalnie z domu. Może masz już dość swojej obecnej pracy i szukasz inspiracji do zmiany? A może tester aplikacji  jest to idealny zawód dla Ciebie? Możesz przekonać się o tym na naszych warsztatach.

____________________________________

Projektowanie i druk 3D

termin: (więcej informacji wkrótce)

Masz wyobraźnię przestrzenną? Pomysł na własny produkt, który chciałabyś przetestować?  Technologia druku przestrzennego zaczyna wkraczać do prawie każdej dziedziny życia. W trakcie warsztatów będzie można wziąć czynny udział w całym procesie drukowania 3D: od projektu do gotowego wydruku. Jesteś ciekawa do czego możesz wykorzystać druk 3D? Zastanawiasz się jak to w ogóle działa? Wytłumaczymy Ci wszystko na przykładach.

____________________________________

Podstawy elektroniki

termin: (więcej informacji wkrótce)

Podstaw elektronik nauczymy się dzięki płytkom Rassberry Pi, dowiemy się czym są mikrokontrolery i czujniki, jak stworzyć prosty układ i napisać do niego program komputerowy. Na tym kursie dowiecie się również co to jest Internet Rzeczy (IoT), jakie znajduje zastosowanie w codziennym życiu i jak go tworzyć.

____________________________________

Formy zatrudnienia, Szukanie pracy w internecie

termin: (więcej informacji wkrótce)

Możliwości zatrudnienia na współczesnym rynku pracy są dużo większe niż jeszcze kilka - kilkanaście lat temu. Samozatrudnienie, praca w stowarzyszeniach i fundacjach,  praca zdalna wykonywana z domu czy każdego miejsca na świecie, szukanie zleceń przez internet to coraz powszechniejsze zjawiska. Na warsztacie dowiemy się gdzie skutecznie szukać atrakcyjnych ofert, czy serwisy typu Linkedin są pomocne, i jak sprawić, żeby twoje CV wyróżniało się w tłumie.