Przejdź do treści strony

Wirtualne Muzeum Sokołowska

31 Sty 2017 r. Nasze akcje

Wirtualne Muzeum Sokołowska to interaktywna platforma, na której możliwe jest zamieszczanie historycznych zdjęć, pocztówek oraz skanów dokumentów Sokołowska z czasów jego świetności w latach 50., 60. i 70. dwudziestego wieku oraz z okresu przedwojennego (niem. Gorbersdorf).

Wirtualne Muzeum Sokołowska

W ramach pracy nad strona odbyły się spotkania warsztatowe z grafikiem Marcin Rosińskim, który wprowadzał uczestników  w świat projektowania aplikacji.  Pod okiem prowadzącego uczyliśmy się jak stworzyć graficzne elementy aplikacji oraz zaprojektować architekturę informacji i funkcjonalność Wirtualnego Muzeum. Digitalizowaliśmy również zbiory (pocztówki fotografie z prywatnych albumów. Docieramy do kolekcjonerów i miłośników historii Sokołowska. Odbyły się również warsztaty zakresu programowania aplikacji webowej z programistką Beatą Dziedzic. Uczestnicy poznali zasady projektowania i tworzenia aplikacji, wspólnie zaplanowali funkcjonalności jakie powinna posiadać aplikacja Wirtualne Muzeum Sokołowska oraz mieli okazję zapoznać się z narzędziami niezbędnymi do stworzenia poszczególnych funkcjonalności strony internetowej.

Zachęcamy wszystkich kolekcjonerów zdjęć, pocztówek i miłośników historii do współtworzenia Muzeum Sokołowska. Jeśli posiadasz zbiory fotograficzne to pomożemy i nauczymy Cie jak je dobrze dygitalizować. Możesz również dołączyć do grona wolontariuszy obslugujących stronę i wyszukujących kolejne ciekawe historyczne materiał.

Projekt dofinansowany przez Fundację Orange w ramach Pracowni Orange.

Powrót